2024 yılında estetik ve sağlıklı yaşam daha holistik bir açı ile ilerleyecek – SAĞLIK

2024 yılının estetik trendlerini değerlendiren Esteworld Medikal Direktörü Dr. Burak Tuncer, estetik ve sağlıklı yaşam uygulamalarının birleştirilerek daha bütünsel bir bakış açısıyla ilerleneceğini söyledi. Tuncer, “Estetik ameliyat olanların vücutlarında yapılan işlemlerin neden olduğu değişiklikleri koruyan bir yaşam tarzı oluşturmak istediklerini göreceğiz.”

Türkiye’nin önde gelen plastik cerrahi sağlık enstitüsü Esteworld’ün tıbbi direktörü Dr. Burak Tuncer’in plastik cerrahiden cilt bakımına kadar hizmet yelpazesi ve sosyal medya dünyasının popüler kültür üzerindeki etkisine ilişkin değerlendirmeleri, estetikte kişiselleştirmenin ön plana çıkacağını ortaya koyuyor. Bilimsel estetik değerlendirmelerin artan popülaritesinin ana nedenlerinden birinin kesin ve kişiselleştirilmiş hizmet önerileri sunmak olduğunu söyleyen Dr. Burak Tuncer, şunları söyledi: “İleri teknolojik araçların kullanıldığı bilimsel değerlendirmeler, 2024 yılında cilt bakımı ve estetik dünyasında kişiselleştirmeye yol açacak bir dönüm noktası olacak. Estetik ameliyat geçirenler, değişimi koruyan bir yaşam tarzı yaratmak isteyecekler. vücutlarındaki işlemlerden kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla estetik ve sağlıklı yaşam prosedürlerinin birleştirilip daha bütünsel bir bakış açısıyla ilerlediğini göreceğiz. Bunu yapmanın bir yolu da işlem merkezlerinin sunduğu hizmetleri daha bütünsel bir yaklaşımla merkezlere dönüştürmektir. “Güzellik merkezleri spor ve beslenme danışmanlığının yapılacağı bir yapıya dönüştürülecek” dedi. “Her geçen gün daha fazla gerçekçi olmayan taleplerle karşılaşıyoruz.”

“Sosyal medyada fenomenlerin ve ünlülerin paylaştığı görseller ve kullandıkları filtreler toplumun güzellik algısını değiştirdi. Dijitalleşmenin etkisiyle sosyal medyaya erişimin artmasıyla birlikte genç yaşlarda estetiğin gerilediğini gözlemliyoruz. “Ayrıca sosyal medyanın da etkisiyle abartılı dolgu veya ameliyat isteyenler gündeme geldi” diyen Dr. Burak Tuncer, “Yeni nesil, ilham alarak kendi yarattığı güzellik algısını zihinlerinde uygulamaya çalışıyor. görsel dünya tarafından bedenlerine. Özellikle sosyal medya uygulamalarındaki filtreler bu duruma neden olmaktadır. Her geçen gün daha fazla gerçekçi olmayan taleplerle karşılaşıyoruz. Herkesin yüz yapısı farklıdır. Kozmetik müdahaleler buna göre kişiye özel planlanmalıdır. Bu farkındalığın 2024 yılında daha da pekişmesi için biz doktorların daha yapacak çok işi var. “Kişiye özel uygulamaların ön plana çıkacağını, daha doğal ve yüz dostu isteklerin geleceğini düşünüyoruz” dedi.

Erkeklerde saç ekimi 2024 yılında yeniden ön planda olacak

Son yıllarda erkeklerde plastik cerrahiye ilginin arttığını belirten Dr. Burak Tuncer, şöyle konuştu: “Kadınların yaptığı estetik operasyonların neredeyse tamamını erkeklerde de görebiliyoruz. Liposuction, yüz gençleştirme, cilt mezoterapisi başlıca örnekleridir. Saç ekimi 2024 yılında da erkekler için önemli bir estetik özellik olmaya devam edecek. Ancak yaşa ve yaşam tarzına uygun daha doğal saçlar ön planda olacak. Bu görüntüye ulaşmak için safir FUE saç ekimi, DHI (tıraşsız) saç ekimi ve hibrit yöntemlerin bunlarla birleştiğinde daha çok uygulandığını göreceğiz.”

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir