ABD Başkonsolosu Abella Soyer’i ziyaret etti – GÜNDEM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkonsolosu Nancy Abella’yı makamında ağırladı. Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Küresel sorunlara yerel çözümlerin çok önemli olduğuna ve turizmin de bunun bir parçası olduğuna inanıyoruz.” Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkonsolosu Nancy Abella, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında; Törende ayrıca ABD’nin İzmir Fahri Konsolosu Güliz Balsarı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Onur Eyüce, İzmir Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı Gökçe Başkaya da hazır bulundu.Soyer: “Ben herkesin belediye başkanıyım”
Konuşmasına Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl kutlamalarından bahsederek başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şunları söyledi: “İzmir’de yüzyıllardır bir arada yaşama kültürü var ve bu kültür geleceğimize ışık tutuyor. “Ben burada yaşayan herkesin ve burada yaşayan Amerikalıların belediye başkanıyım” dedi.“Ödüllendirilmek beni mutlu ediyor”
Kruvaziyer turizmine yönelik yapılan çalışmaları anlatan Soyer, şöyle konuştu: “Kruvaziyer turizminin gelişmesi için büyük çaba harcıyoruz ve bunun karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Turizme daha entegre ve sürdürülebilir bir yaklaşım sergilemeye çalışıyoruz. Bu bağlamda küresel sorunlara yerel çözümlerin çok önemli olduğuna, turizmin de bunun bir parçası olduğuna inanıyoruz” dedi.Abella: “Türkiye dünyaya örnek”
ABD Başkonsolosu Nancy Abella ise şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti hâlâ demokrasi ve laiklik gibi değerlerle dünyaya örnek oluyor. Bu nedenle Türkiye’nin verdiği mesajlar çok değerli. İzmir’e 50 bine yakın ABD vatandaşı turist geliyor, binin üzerinde Amerikalı da İzmir’de ikamet ediyor. Bu anlamda İzmir’le turizm ilişkimizin arttığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. Sizlerle sadece ticari ve turizm bağlarımızı değil, kültürel bağlarımızı da güçlendirmek istiyoruz” dedi. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir