ABD’den sosyal medya hamlesi! 16 yaş altındakilere yasak getirildi: Tepkiler peş peşe geliyor!

Florida Temsilciler Meclisi’nde Cumhuriyetçi senatörler tarafından sunulan tasarı, 106 lehte, 13 aleyhte oyla kabul edildi. Bu nedenle 16 yaş altı çocukların sosyal medya kullanması yasaklandı. Duruma ilk tepki veren META oldu!

AİLE İZNİ GEREKLİ OLMAYACAK

Henüz yasaklardan etkilenecek sosyal medya şirketlerinin listesi bulunmamakla birlikte, “kullanıcı eylemlerini izleyen, çocukların içerik yüklemesine ve diğer kullanıcılarla iletişim kurmasına olanak tanıyan, bağımlılık yaratan içeriğe sahip” tüm platformlar uygulamanın kapsamına giriyor. fatura.

Tasarının sponsoru olarak konuşan Tyler Sirois şunları söyledi: “(Sosyal medya şirketleri) çocukların büyümesinden kâr elde ediyor. İş modeli bu. Neden? Çocuklarımızı her otomatik oyunda, her beğenide, her bildirimde dopamine bağlı tutmak.” Bunu şu şekilde ifade etti:

222

Tasarı, sosyal medya şirketlerinin 16 yaşın altındaki çocuklar tarafından kullanılan hesapları belirlemesini ve kapatmasını gerektiriyor.

Florida Valisi Ron DeSantis’in onayını gerektiren tasarının yasalaşması bekleniyor.

META’NIN İLK TEPKİ GECİKMEDİ

Facebook ve Instagram gibi birçok sosyal medya platformunun yer aldığı Meta’nın açıklamasında, yasağa alternatif çözüm bulunması için Florida Temsilciler Meclisi’ne çağrıda bulunuldu.

333

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Artık pek çok genç, yarı zamanlı işler, yüksek öğrenim, dini toplantılar, askerlik gibi birçok alanda bilgi edinmek için interneti ve uygulamaları kullanıyor. 16 yaş altı çocukların sosyal medya kullanmasını yasaklayarak, diğer bölgelerdeki akranlarına göre dezavantajlı duruma düşme riski taşıyan gençler.” .” ifadesi kullanılmıştır.

Meta çözüm odaklı bir yaklaşım benimseyerek gençlerin sosyal medya kullanımını yasaklamak yerine daha etkili düzenleme yapılmasını önerdi.

Şirketten yapılan açıklamada, 16 yaşın altındaki gençlerin sosyal medya kullanımının yasaklanmasının, gençleri diğer bölgelerdeki akranlarına göre daha dezavantajlı bir konuma getirebileceği belirtildi.

(AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Adana'da 4,4 büyüklüğünde deprem!Adana’da 4,4 büyüklüğünde deprem!
Ayçiçeğinde gümrük vergileri düşürüldü!Ayçiçeğinde gümrük vergileri düşürüldü!
Otomobil 15 metreden ana yola düştü: 2 ölü, 1 yaralıOtomobil 15 metreden ana yola düştü: 2 ölü, 1 yaralı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir