Batı Şeria’da 1’i çocuk 3 Filistinli yaralandı

Filistin haber ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail kuvvetleri Ramallah’ın kuzeyindeki Kalandiya kontrol noktası yakınlarında 15 yaşındaki bir çocuğa gerçek mühimmatla ateş açtı.

Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, İsrail askerlerinin Nablus kentinde açtığı ateş sonucu yaralanan 20 yaşındaki Filistinli gencin tedavi için hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Kızılay açıklamasında, El Halil kentinde 41 yaşındaki bir Filistinlinin İsrail askerleri tarafından dövüldüğü ve tedavi altına alındığı belirtildi.

Yaralıların sağlık durumları ve kimlikleri hakkında bilgi verilmedi.


Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te 424 Filistinli hayatını kaybetti

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te İsrail güçlerinin ve yasadışı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 7 Ekim 2023’ten bu yana 424 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail’in Gazze’ye yönelik şiddetli saldırılarını başlattığı 7 Ekim’den bu yana işgal altındaki Batı Şeria’da gözaltına alınan Filistinli sayısının 7 bin 490’a çıktığı açıklandı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne saldırı düzenlediği 7 Ekim 2023’ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere yönelik gözaltılar, baskınlar ve saldırılarda artış yaşanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir