‘Japonya Güzeli’ seçilmişti: Ukraynalı model tacını bıraktı

Sadece iki hafta önce Karolina Shiino’nun güzellik yarışmasını kazanması, Japonya’da mirasıyla ilgili kamuoyunda tartışmaya yol açtı.

Tartışmanın ortasında, Japon dergisi Shukan Bunshun, Shiino’yu evli bir nüfuz sahibi ve doktorla ilişki yaşamakla suçlayan bir makale yayınladı. Söz konusu kişi henüz iddialarla ilgili bir açıklama yapmadı.

Miss Japan Derneği geçen hafta habere verdiği ilk yanıtta Shiino’yu savundu ve adamın evli olduğuna dair hiçbir fikrinin olmadığını söyledi. Ancak yarışmayı düzenleyenler daha sonra Shiino’nun adamın medeni durumunu bildiğini itiraf ettiğini ve organizasyonu yanılttığı için özür dilediğini duyurdu.

Shiino daha sonra tacından vazgeçti.

Shiino yaptığı açıklamada hayranlarından ve halktan özür diledi ve eylemlerinin korku ve panikten kaynaklandığını söyledi. Sebep olduğum büyük beladan ve beni destekleyenlere ihanet ettiğimden dolayı gerçekten üzgünüm.” Dedi.

NE OLDU?

Ukrayna’da doğup Japonya’nın Nagoya kentinde büyüyen 26 yaşındaki model Carolina Shiino, Miss Japan seçildi.

Shiino, Japonya’nın vatandaşlığa kabul edilen ilk güzellik kraliçesi oldu. Ancak Shiino’nun zaferi “Japon Olmak Ne Demektir” Bu durum konuyla ilgili yaygın tartışmalara da yol açtı.

Shiino’nun zaferi, Ariana Miyamoto’nun 2015 yılında yarışmayı kazanarak ülkenin ilk hibrit güzellik kraliçesi olmasından 10 yıl sonra geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir