Öldüğü cezaevinin yakınındaki morgda bulunan Navalny’nin cesedinde ‘morluklar var’ iddiası

Bir Rus muhalif gazetesi, iki gündür nerede olduğu bilinmeyen Aleksey Navalny’nin cesedine ilişkin bilgi yayınladı. Eşi Yulia Navalnaya da sosyal medya hesabından Navalny ile ilgili bir paylaşım yaptı.

REKLAM

Kuzey Kutbu’ndaki bir hapishanede hayatını kaybeden Rus muhalif siyasetçi Alexei Navalny’nin cesedi, ölümünden iki gün sonra morgda bulundu.

Sürgündeki bağımsız Rus gazetesi Novaya Gazeta’ya konuşan ismi açıklanmayan bir sağlık yetkilisi, Navalny’nin cesedi Salekhard Bölge Klinik Hastanesi’ne kaldırıldığında kafasında ve göğsünde morluklar olduğunu söyledi.

Letonya’nın başkenti Riga’da yayımlanan muhalif gazetenin haberine göre memur, şunları söyledi: “Görenlere göre bu tür yaralanmalar epileptik nöbetten kaynaklanıyor. Kişi kasılıyor, onu tutmaya çalışıyor ve morluklar oluşuyor. Ayrıca şunları söyledi: Göğsünde bir morluk vardı, yine de onu kurtardılar.” “Onu teslim etmeye çalıştılar ve muhtemelen kalp krizinden öldü.” dedi.

Memur ayrıca şunları söyledi: “Cezaevinde ölen kişilerin cenazeleri genellikle doğrudan Glazkova Caddesi’ndeki adli tıp ofisine götürülüyor ancak bu durumda bazı nedenlerden dolayı klinik hastaneye götürüldü.” dedi.

İngiliz ve Amerikan medyasında yer alan haberlere göre gazetenin gazetecileri, cesede henüz otopsi yapılmadığını, isimsiz bir kaynaktan alınan bilgiye göre otopsi uzmanlarının kimliği belirlenemeyen iki kişiyle Salechard’a inmiş olabileceğini söyledi. -Cumartesi günü Moskova’dan kalkan uçaklar.

Rus yetkililer, Navalny’nin yürürken rahatsızlandığını, hemen olay yerine gelen acil durum ekiplerinin müdahalesine rağmen Navalny’nin kurtarılamayacağını söyledi. bildirdi.

Eşi Yulia’dan duygusal paylaşım

Aleksey Navalny’nin ölüm haberinin ardından cumartesi günü Münih Güvenlik Konferansı’nda sakin bir konuşma yapan eşi Yulia Navalnaya, sosyal medya hesabından yaptığı basit bir paylaşımla üzüntüsünü dile getirdi.

Yulia, kocasıyla birlikte konser izlerken arkadan çekilen bir fotoğrafı “Seni seviyorum” başlığıyla paylaştı.

1998 yılında Türkiye’de tatildeyken Aleksey Navalny ile tanışan Yulia Navalnaya, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Gelecek vaat eden bir avukatla ya da muhalefet lideriyle evlenmedim: Aleksey adında bir gençle evlendim.” dedi.

Navalny, ölmeden önce sosyal medyadaki son paylaşımında eşine Sevgililer Günü mesajı göndererek şunları söyledi: “Sevgilim, sen ve ben her şeye sahibiz: aramızdaki şehirler, havaalanının gidiş ışıkları, mavi kar fırtınaları. ve binlerce kilometre Ama her saniye orada olduğunu hissediyorum ve “Seni giderek daha çok seviyorum” diye yazdı.

Yulia Navalnaya, Münih Güvenlik Konferansı’nda yaptığı konuşmada öfkesini şöyle dile getirdi: “Putin’in, tüm çevresinin, arkadaşlarının ve hükümetinin, ülkemize, aileme yaptıklarının sorumluluğunu üstleneceklerini bilmelerini istiyorum. ve eşim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir