Ömer Fatih Sayan’dan yerel seçim açıklaması! ‘TikTok, YouTube, Meta ve X yetkilileriyle görüşmelerimizi gerçekleştirdik’

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı ve BTK eski Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin sosyal medyadan bir açıklama yaptı. “Yerel seçimlerin son 48 saatine girdik” diyen Sayan, şunları ekledi: “Bu kapsamda Teknoloji Kurumumuzun bilgi ve iletişim koordinasyonunda TikTok, YouTube, Meta ve X (Twitter) yetkilileriyle toplantılar gerçekleştirdik.” . biz bunu gerçekleştirdik.

Saiyan açıklamasında şunları söyledi:

“Yerel seçimlerin son 48 saatine girdik. Bu süreçte Yüksek Seçim Kurulu kararlarının yerine getirilmesi büyük önem taşıyor.

Bu kapsamda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumumuzun koordinasyonunda TikTok, YouTube, Meta ve X (Twitter) yetkilileriyle toplantılar gerçekleştirdik.

Bu süreç boyunca sosyal medya şirketleri, seçim mevzuatına ve YSK kararlarına uyumun en hızlı ve etkin şekilde sağlanması için 7/24 çalıştıklarını bildirdi.

“Seçimlerin şeffaf ve manipülasyondan uzak bir ortamda gerçekleşmesi için başta küresel internet oyuncuları olmak üzere tüm paydaşların sorumlu davranması gerekiyor.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Karaman seçim sonuçları gerçek zamanlı!  Karaman'da seçimi kim kazandı?Karaman seçim sonuçları gerçek zamanlı! Karaman’da seçimi kim kazandı?
Kırıkkale seçim sonuçları gerçek zamanlı!  Kırıkkale'de seçimi kim kazandı?Kırıkkale seçim sonuçları gerçek zamanlı! Kırıkkale’de seçimi kim kazandı?
Bayburt Canlı Seçim Sonuçları!  Bayburt'ta seçimi kim kazandı?Bayburt Canlı Seçim Sonuçları! Bayburt’ta seçimi kim kazandı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir