OpenAI’dan Microsoft’a: Yapay zeka sektörüne bomba gibi düştü! Sam Altman’ın yeni adresi belli oldu, şirket bir ismi daha transfer etti

Yapay zeka sektörünü sarsan gelişmeler ardı ardına geliyor. ChatGPT uygulamasını geliştirmesiyle tanınan Sam Altman’ın işten çıkarılması geniş yankılara neden oldu. Elon Musk da konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçınmadı. Son olarak dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Microsoft’tan önemli bir adım geldi.

ELON MUSK: NEDENİ AÇIKLANMALI

Altman’ın görevden ayrılmasının ardından Platform X’in sahibi Elon Musk, yapay zekanın potansiyel tehlikesine dikkat çekti ve OpenAI’nin CEO Sam Altman’ı neden kovduğunu açıklaması gerektiğini söyledi.

OPENAI: ARTIK ALTMAN’A GÜVEN YOK

OpenAI tarafından yapılan açıklamada Sam Altman’ın “CEO ve yönetim kurulu görevinden ayrılacağı” belirtildi.
Açıklamada, “Yönetim kurulunun artık Altman’ın OpenAI’ye liderlik etmeye devam etme becerisine güveni yok” denildi. değerlendirme yer aldı.

aa

TALEP OLDUĞU KONUŞULDU

İstifa haberi gündeme damgasını vursa da Altman’ın görevden alınmasından bir gün sonra geri getirilmesi yönünde baskı yapıldığı yönünde iddialar ortaya atıldı.

MICROSOFT İKİ İSİMİ AYNI ANDA YAKALADI!

Ancak bu arada Microsoft müdahale etti. Şirket yalnızca Altman’ı değil aynı zamanda OpenAI kurucu ortağı Greck Brockman’ı da işe aldı. Microsoft CEO’su Satya Nadella, gelişmeyi aşağıdaki sosyal medya paylaşımıyla duyurdu:

“Sam Altman ve Greg Brockman’ın yeni bir gelişmiş yapay zeka araştırma ekibine liderlik etmek üzere meslektaşlarıyla birlikte Microsoft’a katılacakları haberini paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Onlara ihtiyaç duydukları kaynakları sağlamak için hızlı hareket etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. başarılı.”

qweqw

Günün önemli manşetleri

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 50+1 sözünün ardından gözler Devlet Bahçeli'de!  Uzun zamandır beklenen duyuru...Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 50+1 sözünün ardından gözler Devlet Bahçeli’de! Uzun zamandır beklenen duyuru…
Vaka ve ölümler artıyor!  Giderek daha da yayılıyorVaka ve ölümler artıyor! Giderek daha da yayılıyor
Süleyman Soylu'ya yöneltilen suçlamalara ateş püskürdü!Süleyman Soylu’ya yöneltilen suçlamalara ateş püskürdü!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir