Portekiz Teknik Direktörü Martinez’den Türkiye Milli Takımı ile ilgili açıklama

EURO 2024’ün yapılacağı Almanya’da Türkiye’nin taraftar açısından avantajlı olacağını söyleyen Martinez, “Ama önemli olan miktar değil.”

REKLAM

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın (EURO 2024) F Grubu’nda Türkiye ile karşılaşan Portekiz’in teknik direktörü Roberto Martinez, Türk milli takımı için “çok rekabetçi bir takım” yorumunu yaptı.

Türkiye, EURO 2024 F Grubu’nda Portekiz ve Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya geldi. Gürcistan-Lüksemburg, Yunanistan ve Kazakistan arasındaki karşılaşmada Türkiye’nin üçüncü rakibi olacak.

Kura çekimiyle ilgili Portekiz basınına konuşan teknik direktör Roberto Martinez, Türkiye’nin “genç ve yetenekli oyunculara” sahip olduğunu söyledi.

Türkiye’yi Hırvatistan ve Galler takımlarıyla karşılaştıran Martinez, şunları söyledi: “Hırvatistan ve Galler gibi Türkiye de bireysel yeteneklerin, yetenekli gençlerin ve deneyimin harika bir karışımına sahip bir takım. Oldukça rekabetçi bir takım.”

Sport TV’ye konuşan Martinez, Portekiz’in üç maça da çok iyi hazırlanması gerektiğini söyledi.

Turnuvanın düzenleneceği Almanya’da Türk taraftarların daha avantajlı bir konuma sahip olup olmadığı yönündeki soruya Martinez, “Evet ama nitelik açısından değil nicelik açısından düşünüyorum. Bunda bir sorunum yok.” o cevapladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir