Son dakika: İsrail Savunma Bakanı Gallant: İsrail ordusu Gazze kentinin merkezine girdi! ABD’den açıklama: Desteklemiyoruz

Son dakika haber: İsrail Savunma Bakanı Gallant, İsrail ordusunun Gazze kentinin merkezine girdiğini duyurdu.

Gallant, Tel Aviv’de düzenlediği basın toplantısında İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına ilişkin görüşlerini dile getirdi. Gallant, İsrail güçlerinin Gazze kentinde Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’na ait “hedeflere” havadan, karadan ve denizden koordineli bir şekilde saldırdığını, Gazze kentindeki kuşatmayı güçlendirdiklerini söyledi.

Gallant, İsrail güçlerinin kuzeyden ve güneyden Gazze şehrinin “kalbine” doğru ilerlediğini ve yerleşim bölgelerine girmeye çalıştığını söyledi. Gazze’ye yönelik saldırılara insani bir duraklama çağrısına değinen İsrail Savunma Bakanı, Gazze’deki mahkumlar serbest bırakılmadan bunun mümkün olmayacağını yineledi.

AA-20231101-32591075-32591072-ISRAILIN_GAZZE_SERIDINE_DUZENLEDIGI_SALDRILAR_26_GUNUNDE_DEVAM_EDIYOR

“HİZBULLAH’LA SAVAŞ İSTEMİYORUZ” MESAJI.

İsrailli bakan, Lübnan sınırındaki gerilimi de değerlendirdi.

Gallant, Hizbullah’la savaşa girme niyetinde olmadıklarını söyledi.

ABD’DEN JET AÇIKLAMASI: DESTEK VERMİYORUZ

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcü yardımcısı Vedant Patel, basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Patel, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun “Savaştan sonra Gazze’nin güvenliğinin sorumluluğunu üstlenecekler” şeklindeki açıklamalarına ilişkin bir soruyu yanıtladı.

“İsrail’in Gazze’yi yeni işgal etmesini desteklemiyoruz.” Patel, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in İsrail ziyareti sırasında bunu muhataplarına açıkça ifade ettiğini söyledi.

Patel ise “6 Ekim statükosuna” dönmenin mümkün olmadığını söyleyerek, İsrail’in bölgede güvende olması gerektiğini, Gazze’nin “terörist saldırılara” üs olmaması gerektiğini savundu.

Günün önemli manşetleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Başkentte şaşırtan olay!  Bir şey istemek için verilen mücadele Başkentte şaşırtan olay! Çakmak isteme tartışması kanlı bitti
Döner sevmeyen kaymakam faturayı ödemedi!  Valilikten açıklamaDöner sevmeyen kaymakam faturayı ödemedi! Valilikten açıklama
Bircan Yıldırım tutuklandı!Bircan Yıldırım tutuklandı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir