Yer: Karabük! Ayı iş hanına girip esnafa saldırdı… Dehşet anları böyle kaydedildi!

Karabük’te şehir merkezine inen ayılar vatandaşlara zor anlar yarattı. İlk olarak kent merkezindeki bir altgeçitte vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülenen ayıların bir sonraki durağı ise bir iş hanı oldu.

Vatandaş altgeçitte gördüğü ayıyı başta yanına çağırırken ayının kendisine doğru gelmesiyle panik yaparak, “Gelme gelme, dur” diyerek ayıyı durdurmaya çalıştı.

AW054418_02

İŞ HANINA GİRDİ, KORKULUKLARA TIRMANDI, ESNAFA SALDIRDI…

Ayılardan biri daha sonra 200 Evler Mahallesi’nde görüldü. Bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülenen ayı koşarak uzaklaştı. Ayılardan biri ise şehir merkezinde bulunan bir iş hanına girdi. İş hanında merdivenlerin korkuluklarından tırmanan ayı, esnaflara saldırmaya çalışırken, esnaflar kaçarak korku dolu anlar yaşadı. Ayı iş hanı içerisinde esnafları kovalarken, esnaflar kendilerini dükkana zor attığı anlar kaydedildi. Ayının saldırdığı anlar esnaflar tarafından cep telefonuyla saniye saniye kaydedildi. Şehir merkezinde gezen ayılar bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi.

AW054418_03

BİR VATANDAŞI KOVALADI

Ayı saldıran esnaflardan Gökhan Açıkgöz, bir anda geldiğini ve korktuklarını söyleyerek, “Bir arkadaşı kovalıyordu onu dükkana aldım. Daha sonra dükkanın camlarını kırıyordu. Her tarafa saldırdı. Işıkları kapattık, ayının göreceği kısımlardan kaçtık, 155’i aradım ihbarda bulunduk. 5 dakika oyalandık, daha sonra ayı gitti” dedi.

AW054418_04

Karabük Belediyesi ekipleri de ayıları yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler, şehir merkezinde ayıları kovalayarak uyuşturucu iğneler ile ayıları yakalamaya çalıştı. Şantiyeye kaçan ayıyı ekipler kovalarken, şantiyede bulunan işçilerden de kulübenin kapısını kapatmalarını istedi.

AW054418_01

Şantiyede bulunan Zülküf Aydın, “Belki içere girer dedim ama girmedi. Dere tarafına kaçtı. Çay da hazırdı elimizde, ama arkadaş kapıyı kapatmamızı istedi kapıyı kapattık. Keşke içeri gelseydi, tutardık hayvanat bahçesine götürürdük” dedi. (İHA)

AW054418_05

Günün önemli manşetleri
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
26 araç birbirine girdi! Çok sayıda yaralı var26 araç birbirine girdi! Çok sayıda yaralı var
Sağanak sele döndü! Ev ve iş yerlerini su bastıSağanak sele döndü! Ev ve iş yerlerini su bastı
O ülkeden İsrail büyükelçisine tepki: Özür dile ve ülkeyi terk etO ülkeden İsrail büyükelçisine tepki: Özür dile ve ülkeyi terk et

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir