Ayşe Çebi Körfez'e hazır – SPORT

Motul 2024 Türkiye Karting sezonunun ilk yarışı için bu hafta sonu Körfez pistine çıkmaya hazırlanan milli sporcu Ayşe Çebi, büyükler kategorisinde podyumu hedefliyor.

Genç milli karting sporcusu Ayşe Çebi, 20-21 Nisan tarihlerinde Kocaeli Körfez pistinde düzenlenecek 2024 Motul Karting Türkiye Şampiyonası'nın ilk yarışına hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde gençlerden büyükler kategorisine geçen Çebi, bu sezon Türkiye Şampiyonası'nın yanı sıra İtalya ACI Şampiyonası ve WSK serisinde de ülkemizi temsil etmeye devam ediyor.

Son olarak Nisan ayının ilk hafta sonu Franciacorta pistinde gerçekleştirilen WSK Açık Serisinin ilk yarışında OKN kategorisinde 40 sürücüyle piste çıkan genç sporcu, finalde iki sıra yükselerek dereceye girmeyi başardı. 25'inci.

Oldukça yoğun bir program takip edecek olan temsilcimiz, 7-11 Mayıs tarihleri ​​arasında WSK Açık Kupası 2. Yarışı için yeniden İtalya'ya gidecek. Bu yarıştan bir hafta sonra ACI İtalya Şampiyonası'nın 2. yarışında ter dökmeye hazırlanan Çebi, 2024 sezonunda Türkiye ve Avrupa'da toplam 14 yarışta daha yarışacak.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir