Bakan Kacır, Balıkesir’de şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Çanakkale geçilmez” diyerek, millet evlatlarının bu toprakların Türk milletinin olduğunu ve ilelebet öyle kalacağını dost-düşman tüm dünyaya bir kez daha gösterdiğini söyledi. : “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi saygıyla selamlıyoruz.”

Bugün de bu milletin evlatlarının tam bağımsız Türkiye idealini, iddiasını ve idealini aynı ruhla sürdürdüklerini anlatan Kacır, şöyle konuştu:


“Bugün tam bağımsız bir Türkiye için Milli Teknoloji Hamlesini ileriye taşıyoruz. Silahlı ve güvenlik güçlerimizin ihtiyacı olan her şeyi yerli ve milli olarak geliştirmek, çocuklarımız şehit olmasın, bu ülkenin çocukları, bu milletin çocukları olsun. Ülkenizde huzur ve güven içinde yaşayın.” Bugün Türk mühendis ve bilim insanları, milli teknoloji hamlesini gerçekleştirerek Çanakkale ruhunu ileriye taşıyor; Bayraktarları, ANKA’yı, Akıncıları, Aksungurları, Atakları, Gökbeyleri, Hürkuşları, Hürjetleri, Kızıl Elmaları ve KAAN’ı göklere uçuruyor.” Tam bağımsız bir Türkiye iddiası için mücadele ediyoruz.”


[Fotoğraf: AA]

Artık yardıma ihtiyacı olmayan, kendi çocuklarının alın teri ve aklıyla kendi fırsatlarını değerlendirebilen bir Türkiye’nin var olduğunu vurgulayan Kacır, şöyle konuştu: “Allah’a şükür artık kendi teknolojisini geliştirebilen bir Türkiye var” Büyük bir azim, kararlılık ve kararlılıkla Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yürümek. Umuyoruz ki bu ülkenin çocukları savunma sektöründe önleri açıldığında neler başarabileceklerini göstermişler ve biz de devletin sorumlu insanları olarak onların yanında olacağız” dedi.


“Bu anlayışla Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmaya devam edeceğiz.”

Savunma sanayii ürünlerinin yüzde 80’ini yerli sistemlerle karşıladıklarını vurgulayan Kacır, şöyle konuştu: “Piyade tüfeğini dahi yurt dışından almak zorunda kalan bir ülkeyken çok şükür artık gelişebilen, üretebilen bir ülke haline geldik. Türkiye’nin 81 ilinde huzur ve güvenliğin sağlanması için çalışıyoruz” dedi.

Fotoğraf: AA[Fotoğraf: AA]

Kacır, yaklaşık 40 yıldır ülkenin başına bela olan terör belasının artık ortadan kaldırıldığını ve devam ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Her alanda olduğu gibi bu alanda da sadece bugünü değil, önümüzdeki 50-100 yılı da düşünüp ona göre hareket etmemiz gerekiyor. Bu açıdan bakıldığında sadece terör belasından kurtulmakla yetinmiyoruz. Sınırlarımızın ötesinde, arkalarındakilerin sırtından kurulan ‘terörizm’i de tersine çevirmek istiyoruz.” Kime güvenirlerse güvensinler, hangi efendiye, babaya güvenirlerse güvensinler, biz bunu yok ediyor, 70 kilometreye kadar sınırlarımızı terörden arındırıyoruz. Ona asla izin vermeyeceğiz. Bugün de yarın da bu ülkeyi tehdit etmelerine asla izin vermeyeceğiz. Bizler yıldızlı bayraklardan oluşan bayraklar değil, ay yıldızlı bayraklarız. “Biz onun gölgesinde cumhuriyeti kurduk ve Türk yüzyılında Türkiye Cumhuriyeti’ni bu anlayışla yaşatmaya devam edeceğiz. Sizlere minnettarız. Sizler bizim en kıymetli halkımızsınız.”

İftar programına Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti Balıkesir milletvekilleri İsmail Ok, Mustafa Canbey, Ali Taylan Öztaylan, CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı ile şehit ve gazi aileleri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir