Bergama Gezici Ağız ve Diş Sağlığı aracı hizmete alınıyor – SAĞLIK

Bergama Belediyesi tarafından Japon hükümetinin teşvik programıyla inşa edilen mobil ağız ve diş hijyeni aracı hizmete girmek üzere.

Japonya ile Türkiye arasındaki dostluk ve işbirliğinin simgesi olarak sağlanan hibe yardımıyla hayata geçirilen gezici ağız ve diş sağlığı aracı, köy köy, ilçe ilçe dolaşarak ağız sağlığı ve diş hekimliğini ülkemize taşıyacak. hastaneye gidemeyen vatandaşlar. Çiftçilerimize ağız ve diş sağlığı hizmetlerini ulaştırmayı ve hizmet vermeyi amaçlayan projenin finansmanı Bergama Belediyesi ve Japonya’nın hibe desteğiyle sağlandı.

Bergama Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile koordineli olarak çalışacak ve yakın zamanda hizmete girecek olan Mobil Ağız ve Diş Sağlığı Aracı, 119 kırsal ilçenin bulunduğu Bergama’da yaşayan çoğu dezavantajlı vatandaşlara güvence sağlayacak. Mahalleler ve sağlık kuruluşlarına erişimde zorluk yaşayanlar kaliteli hizmet alıyor.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu; Japonya Büyükelçiliği yerel proje hibe programı desteğiyle ilçemize kazandırdığımız ağız ve diş sağlığı mobil araç projesini başarıyla tamamladık. Kırsal mahallelerimize hizmet verecek olan aracımız, sağlık kurumlarına erişimde zorluk yaşayan vatandaşlarımıza kolaylık sağlayacak. Japon hükümetine, Büyükelçimize ve ekibine maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir