Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'un fethinin yıl dönümünde mesajı: “Türkiye'nin yüzyılı” vurgusu dikkat çekti

İletişim Başkanlığı, 29 Mayıs'ta İstanbul'un fethinin 571'inci yıl dönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajını sosyal medya hesaplarından paylaştı. Erdoğan mesajında, “Dünya tarihimizin ve tarihimizin muhteşem zaferlerinden biri olan İstanbul'un fethinin 571. yıl dönümünü tebrik ediyorum. Fethin ruhunu anlamak için bu kutlu zaferin nasıl kazanıldığını bilmek gerekiyor. “. . Büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmet'in hoşgörülü ve adil yönetimidir” dedi.

İstanbul'un dünyanın en popüler şehirleri arasında yer aldığını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

“Tarihinin izlerini günümüze taşıyan ve sanatçılara ilham kaynağı olan İstanbul, ülkemizin iş, finans, ticaret, sanat, kültür ve inanç merkezi olarak dünyanın en gözde şehirleri arasında yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet ve kahraman askerlerinin İstanbul'u fethindeki inanç, kararlılık ve azmi bugün bize, İstanbul'un fethinin yıl dönümü hedefine ilham veriyor, Fatih Sultan'ı anıyoruz. Olağanüstü güzellikteki bu dünya şehrini bizlere miras bırakan Mehmet'e ve şehitlerimize rahmet, saygı ve minnetle bakıyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

(DHA)Bu içerik Şahin Alp tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Karşı mücadele Kadının “ihanetine” karşı mücadele kameralara yansıdı! Yere sürüklendiler
Bisikletine binerken parlak bir cisim gördü!  Onu aldığında...Bisikletine binerken parlak bir cisim gördü! Onu aldığında…
Okullarda ölümcül oyun!  Yeni trend dehşet vericiydiOkullarda ölümcül oyun! Yeni trend dehşet vericiydi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir