Erdoğan tüm dünyaya seslendi! Gazze için “eylem” çağrısı: Artık somut adımların atılması gerekiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'de uyguladığı zulme sert tepki gösterirken, eylem talebiyle tüm dünyaya seslendi.

“ONLAR SADECE ÇOCUK DEĞİL, GAZZE'DE ÖLDÜRÜLEN ÇOCUKLAR”

Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Uluslararası Çatışma Mağduru Masum Çocuklar Günü'nde, 7 Ekim'den bu yana Gazze'de 15 binden fazla çocuğun barbarca katledildiğini üzüntüyle anıyorum. Gazze'de sadece çocuklar ve bebekler değil, insanlık da katlediliyor. Ne yazık ki dünya bu sınavı geçemedi.

BM'YE VE TÜM DEVLETLERE ÇAĞRI: Somut ADIMLAR ATILMASI GEREKİYOR

Bu özel günü ilan eden Birleşmiş Milletler'i, Gazze'deki masum çocukların aylardır bombalarla katledilmesine karşı somut bir adım atmaya ve dünyanın 5 kişiden büyük olduğu bilinciyle hareket etmeye çağırıyorum. Tüm devletleri Gazzeli çocuklarla birlikte insanlığın onur ve haysiyetini korumaya, kontrolden çıkan İsrail barbarlığına karşı net bir tavır almaya çağırıyorum.

“Türkiye Gibi Biz de Elimizi Uzatmaya Devam Edeceğiz”

Türkiye gibi dünyanın herhangi bir yerinde, özellikle Gazze'de, mazlum, mağdur, eşcinsel bir insan varsa; Nerede çocuklar öldürülürse, nerede açlık ve yoksullukla sınanırsa, daha adil bir dünyanın mümkün olduğu inancıyla elimizi taşın altına koymaya ve çalışmaya devam edeceğiz.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Pilotunuz 2.000 metrede bir drone gördü!  Kuleye rapor verdiPilotunuz 2.000 metrede bir drone gördü! Kuleye rapor verdi
Terör örgütü FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye getirildiği yönündeki haberler yalanlandı.Terör örgütü FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye getirildiği yönündeki haberler yalanlandı.
Karısını evde başka bir adamla yakaladı!  Aldatan koca sınır dışı edildiKarısını evde başka bir adamla yakaladı! Aldatan koca sınır dışı edildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir