Faslı yolcunun ölümüne neden olan taksi şoförüne hapis cezası – Son Dakika Türkiye Haberleri

Tutuklu sanık Doğan Güç'ün İstanbul 40. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmasına merhum Jamal Doumane'nin eşi ve kızı da “davacı” olarak katıldı.

“TÜRK ADALETİNE GÜVENİYORUM”

Duruşmada konuşan müşteki Fatima Krib, “Türk adaletine ve Türk halkına güveniyorum” dedi.

Jamal Doumane'nin kızı Chaimae Doumane, “Babasız kalmanın ne kadar kötü ve zor olduğunu vurgulamak isterim. Hayatım elimden alındı. Türk adaletine güveniyorum” dedi.

“Keşke o gün evden hiç çıkmasaydım ve böyle şeyler yaşanmasaydı”

Duruşmada savunma yapan sanık Doğan Güç, “Ben bu olayın olmasını, böyle bir şey yapmak da istemezdim. Keşke o gün evden hiç çıkmasaydım, böyle bir şey olmazdı” dedi. Keşke mağdur arabama çarpmasaydı ve ben de arabadan inmeseydim, şahsın ailesinden tekrar özür diliyorum, keşke böyle olmasaydı. ' diye konuştu. “Yüce yargının kararı nedeniyle şahsın ailesinden özür dilerim” dedi.

6 YIL 8 AY HAPİS

Kararını açıklayan mahkeme, sanık Doğan Güç'ün “kasten yaralama suretiyle ölüme sebebiyet verme” suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Sanık Güç'e haksız provokasyon uygulanmadı.

suçlama

İstanbul Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Doğan Güç'ün “kasten yaralama sonucu ölüme sebebiyet verme” suçundan 8 yıldan 12 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir