Hamas’ın 2 numarası “gölge adam” öldürüldü! İddiayla ilgili peş peşe açıklamalar… “Aslan” lakaplı milli futbolcu da bombardımanda can verdi

İsrail’in Gazze’deki katliamı devam ederken Mervan İsa, savaşta şu ana kadar öldürülen en üst düzey Hamas yetkilisi oldu. Cumartesi günü İsrail saldırıyı gerçekleştirdiğinde İsa’nın yeraltında saklandığına inanılıyor.

İSRAİL GÜÇLERİNDEN KAÇIŞIYLA ÜNLÜ

Hamas’ın askeri kanadının komutan yardımcısı ve İsrail güçlerinden kaçma yeteneği nedeniyle “gölge adam” olarak bilinen İsa’nın, Cumartesi gecesi düzenlenen hava saldırısı sırasında Gazze’nin merkezinde yeraltında saklandığı bildirildi.

İsa’nın; Hamas’ın 7 Ekim’de gerçekleştirdiği, 1.200 kişinin öldüğü, 250’den fazla kişinin kaçırıldığı saldırıların arkasındaki isimlerden biri olduğuna inanılıyor.

Ölümü doğrulanırsa Mervan İsa, savaşta öldürülen en yaşlı Hamas lideri olacak.

İsrail ordusu Pazartesi günü yaptığı açıklamada, İsa’nın saldırıda öldürülen beş Filistinli arasında olup olmadığını doğrulamaya çalıştığını söyledi.

54634

BİR FİLİSTİNLİ FUTBOLCU DAHA ÖLDÜRÜLDÜ

Bu arada İsrail’in Gazze ve Batı Şeria’daki saldırılarında hayatını kaybeden Filistinli sporcuların sayısı 158’e yükseldi. AA’nın haberine göre, İsrail’in Han Yunus kasabasına düzenlediği saldırıda Filistinli futbolcu Muhammed Barakat hayatını kaybetti. Filistin Futbol Federasyonu, futbolcu Berekat’ın öldürülmesine ilişkin internet sitesinden açıklama yayınladı.

Thumbs_b_c_e736cc9a8bba21d1b97966649580c9e1

İsrail saldırıları nedeniyle Filistinli sporcuların hayatını kaybetmeye devam ettiği belirtilen açıklamada, son olarak İsrail’in Han Yunus’a düzenlediği bombalı saldırıda dün “aslan” lakaplı milli plaj futbolcusu Muhammed Berekat’ın öldürüldüğü belirtildi. ramazan ayının ilk günü.

Berekat’ın ölümüyle birlikte İsrail’in Gazze ve Batı Şeria’ya yönelik saldırılarında hayatını kaybeden Filistinli sporcu sayısının 91’i futbolcu olmak üzere 158’e çıktığı kaydedildi.

İsrail saldırılarında Gazze ve Batı Şeria’da 22 spor tesisinin tahrip edildiği iddia edildi.

2015 yılında altyapı takımında profesyonel futbol oynamaya başlayan “Aslan” lakaplı Berekat, Han Yunus Geçler Kulübü’nde forma giyerek aynı takım formasıyla 100 gol atan ilk futbolcu oldu.

Han Yunus Geçler Kulübü’nde forma giyen Berekat, Gazze’deki çeşitli kulüplerde de forma giydi.

ON BİNLERCE HAYAT VAR

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, “Filistinlilere ve Mescid-i Aksa başta olmak üzere kutsal değerlere yönelik devam eden ihlallere yanıt vermek” motivasyonuyla 7 Ekim 2023’te İsrail’e karşı kapsamlı bir saldırı başlattı. .”

İsrail, 7 Ekim saldırılarında 1.200 İsraillinin öldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 13.500’ü çocuk ve 9.000’i kadın olmak üzere 31.112 Filistinli öldürüldü, 72.760 kişi de yaralandı.

Enkaz altında hâlâ binlerce kişinin öldüğü söylenirken sivil altyapı da tahrip ediliyor, insanların sığındığı hastaneler ve eğitim kurumları hedef alınıyor.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne saldırıların başladığı 7 Ekim’den bu yana 249’u toprak işgali sürecinde olmak üzere 590 askerinin öldürüldüğünü açıkladı.

Çatışmada 24 Kasım 2023’te 4 gün süren ve daha sonra 3 gün daha uzatılan “insani duraklama” sırasında 81 İsrailli ve 240 Filistinli tutuklu karşılıklı olarak serbest bırakıldı. Öte yandan İsrail binlerce Filistinliyi gözaltına almaya ve hapsetmeye devam ediyor.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te İsrail güçlerinin ve yasadışı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 7 Ekim 2023’ten bu yana 426 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana sınırda yaşanan çatışmalarda 232 Hizbullah üyesi, 50 Lübnanlı sivil, 11 Emel hareketi, 12 Hamas üyesi ve 12 İslami Cihad üyesi, 6 İsrailli sivil ve 11 asker hayatını kaybetti.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

İlk sayfa
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ümit Özdağ: 'Biliyoruz ama zamanı var'Ümit Özdağ: ‘Biliyoruz ama zamanı var’
Murat Kurum'un canlı yayındaki olağanüstü sözleri: "Seçim sonucunu açıklayayım..."Murat Kurum’un canlı yayındaki dikkat çeken sözleri: “Seçim sonucunu açıklayayım…”
Ünlü doktor Bülent Cihantimur hakkında sansasyonel suçlamalar, adı fenomenler arasında çıktıÜnlü doktor Bülent Cihantimur hakkında sansasyonel suçlamalar, adı fenomenler arasında çıktı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir