Shakespeare klasiği balede can buluyor: Mersin’de ‘Hamlet’ gösterisi…

Mersin Devlet Opera ve Balesi, Sanatseverleri büyüleyici bir gösteriyle buluşturuyor. ünlü yazar William Shakespeare’in unutulmaz eserlerinden biri “Hamlet” trajedinin bale uyarlaması, Mersin Kültür Merkezi’nde opera sahnesi sahneye çıkacak. 14 Mart Perşembe günü saat 20.30’da gerçekleşecek bu muhteşem gösteri, seyirciye unutulmaz bir sanatsal deneyim sunmayı amaçlıyor.

MDOB Yapılan açıklamaya göre operanın müziği Revas Gabichvadze Tarafından bestelendi ve yönetildi Murat Kodallıkararlıdır. Bale uyarlamasının yönetimi ve koreografisi Nugzar Magalaşvili Görmek Medei Magalaşvili Tarafından özenle hazırlanmıştır. Senaryoda Savaş Camgözİmzalı opera kostümleri Sevtaç Demirer’e, Işık tasarımı ise Tari Deniz‘ait olmak. Başarılı bir ekip tarafından sahnelenecek. “Hamlet” Bale izleyiciye görsel ve duygusal bir şölen vaat ediyor.

Baleyi Serbülent Biçer, Ender Üçdemir ve Özlem Şenormanlılar başarıyla sahneleyecektir. Sanat dolu bu gecede seyirciler Revas Gabichvadze’nin etkileyici müzikler eşliğinde Shakespeare’in Dansın büyülü dünyasındaki derin tarihini keşfedecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir