Haziran ayında Bergama Kent Konseyi toplantısı – GÜNDEM

Bergama Kent Konseyi'nin Haziran ayı toplantısı yapıldı. Bergama Belediye Başkanı Dr. Tanju ÇELİK başkanlığında toplanan 2024 yılı Haziran ayı olağan toplantısında, Mayıs ayı meclis tutanaklarının okunup yayınlanmasının ardından başkanlık ve meclisin önerileri tartışılarak yeni kararlar alındı.

BERGAMA BELEDİYESİ SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ DOĞDU

Bergama Belediyesi, Sosyal Belediyecilik anlayışıyla sağlık hizmetlerini başlatacak. Bergama Belediye Başkanı Prof., evde bakım hizmetlerinin yeniden başlayacağının müjdesini verdi. Tanju ÇELİK, belediyenin kaynaklarıyla sağlık merkezi Bergama'nın yeniden belediye olarak hizmet vermesi için çalışmaların başlayacağını belirtti. Belediye meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edilen yönetmelikte Bergama Belediyesi Sağlık Müdürlüğü kurulacak, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ise birinci kademede kalacak.

BERGAMA BELEDİYE MECLİSİNİN KURULUŞU HIZLA DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz hafta Bergama Belediyesi'nde Belediye Meclisi'nin kurulması için başkentin temsilcileri için seçimler yapıldı. Meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerden oluşacak konseye Kent Konseyi'nin 2 üyesi seçildi. Kent Konseyi'nin kurulmasıyla birlikte daha yaşanabilir ve çözüm odaklı bir kent yaratmak için çalışmalar titizlikle devam ediyor.

SODEMSEN BERGAMA BELEDİYESİ ÜYELİĞİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNA YÖNLENDİRİLDİ

Mevzuat ve toplu iş sözleşmelerinden doğan hak ve menfaatlerin korunması, üyelerin bulundukları yerlerdeki çalışma ve çalışma koşullarının düzenlenmesi, verimliliğin artırılması ve sosyal rol oynama amacıyla kurulan SODEMSEN'e Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan üye olunması istendi. Üyeleri tarafından imzalanacak toplu iş sözleşmelerinde kolaylaştırıcı rol üstlenmek.

ELEKTRONİK DENETLEME SİSTEMİ (EDS) KURULACAKTIR.

Bergama'da şehir trafiğinin daha güvenli ve hızlı hale getirilmesi amacıyla Elektronik Kontrol Sistemi'nin oluşturulması oy çokluğuyla kabul edildi. Başlatılacak proje kapsamında sistem, Bergama giriş ve çıkışlarında hız koridoru ve kırmızı ışık noktalarındaki ihlalleri kontrol edecek.

BERGAMA BELEDİYESİ İÇİN TEMİZLİK ARAÇLARI ALINACAK

Bergama Belediyesi'nin temizlik hizmetleri hizmet sözleşmeleriyle devam ediyor. Devam eden hizmet sözleşmesine ilişkin ihale süresi sonunda belediye meclis üyeleri, temizlik aracı alımına oybirliğiyle karar verdi. Bergama Belediyesi'nin öz kaynaklarıyla alınan araçlarla Bergama çok daha temiz ve yaşanabilir hale gelecek.

KIZ ŞEHİRLERLE İLİŞKİLER ARTACAK

Kardeş şehirlerimiz Şeki, Böblingen ve Rosoman'dan Bergama Belediye Başkanı Prof. Dr. Tanju ÇELİK'i tebrik ederek karşılıklı görüşmelerde bulundu. Kardeş şehirlerimizle aramızdaki bağların güçlenmesi ve artması için Belediye Meclisi üyelerimiz oybirliğiyle Başkan ÇELİK'e destek verdi.

BERGAMA TİYATRO FESTİVALİNE DESTEK ARTACAK

Meclis kararıyla kabul edilen düzenlemeyle Bergama Tiyatro Festivali'ne desteğimiz artarak devam edecek ve festival artık daha kurumsal hale gelecektir. Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Bergama Tiyatro Festivali her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

Bergama Belediye Başkanı Prof. Dr. Tanju ÇELİK; Belediye meclis üyelerimizle birlikte alacağımız kararlarla Bergama'yı hep birlikte ileriye taşıyacağız.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir