İsrail yanlışlıkla öldürdüklerini duyurmuştu! Çarpıcı detay: Yemek artıklarıyla yardım istemişler

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Shuaiye’de İsrail askerleri tarafından öldürülen rehineler arasında 28 yaşındaki Yotam Haïm, 22 yaşındaki Samer Talalka ve 26 yaşındaki Alon Shamriz vardı.

Öldürülen rehineler serbest bırakılmış veya kaçmış olabilir. Konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

“TERÖRİST” OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜ VE Kovuldu

İsrailli bir askeri yetkili, rehinelerin binadan çıplak olarak çıktıklarını, rehinelerden birinin üzerinde beyaz bez bulunan bir sopa bulunduğunu, bir askerin kendini tehdit altında hissettiğini ve “terörist” olduğunu düşündüğü rehinelere ateş açtığını söyledi. Yetkili, rehinelerden ikisinin anında öldüğünü, diğerinin ise geri döndüğü binada öldüğünü söyledi.

Beyaz bez veya bayrak; Teslim olmanın, ateşkesin veya savaşta müzakere etme arzusunun sembolü anlamına gelir.

Rehinelerin bulunduğu yerde acil yardım talebini içeren SOS yazılı bir mektup da bulundu.

NE OLDU?

Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’in güneyine düzenlediği saldırılarda yaklaşık 1.200 İsrailli hayatını kaybetti.

2006 yılından bu yana Hamas’ın kontrolünde olan Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Filistinli sayısının 18 bini aştığını duyurdu.

İsrail’in saldırıları nedeniyle yüz binlerce Filistinli evlerini terk etmek zorunda kaldı.

Birleşmiş Milletler, Gazze’de temel ihtiyaçların karşılanmaması nedeniyle insani bir felaketin yaşandığı uyarısında bulundu.

Şu anda Gazze Şeridi’nde 120 civarında İsrailli rehinenin rehin tutulduğuna inanılıyor.

Bu ayın başlarında İsrail ile Hamas arasında geçici ateşkes ilan edildi ve İsrail hapishanelerindeki bazı Filistinli mahkumlarla birlikte 100’den fazla İsrailli rehine serbest bırakıldı.

Rehinelerin aileleri İsrail hükümetine Hamas’la benzer şartlarda yeni bir ateşkes anlaşması imzalaması çağrısında bulunuyor.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ateşkes çağrılarını reddederek şunları söyledi: “Hem rehinelerin dönüşü hem de zafer için askeri baskı gereklidir.”

Başta ABD olmak üzere müttefiklerinin İsrail üzerindeki baskısı artarken, Fransa Dışişleri Bakanı Catherine Colonna Pazar günü İsrail’e “acil ve kalıcı ateşkes” çağrısında bulundu.

İngiltere ve Almanya ise ateşkes çağrılarında “acil ve kalıcı” yerine “sürdürülebilir” kelimesini kullandı.

İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, ateşkesin bir hata olacağını ve Hamas’a bir hediye anlamına geleceğini söyledi.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Onunla sosyal medyada tanıştı, evine davet etti ve kabusunu yaşadı.Onunla sosyal medyada tanıştı, evine davet etti ve kabusunu yaşadı.
Baltayla öldürdü!  Cinayetin ardından cinsel istismar yaşandıBaltayla öldürdü! Cinayetin ardından cinsel istismar yaşandı
İbrahim Saraçoğlu uyardı!  1 bardak bile bu sorunu ortadan kaldırır.İbrahim Saraçoğlu uyardı! 1 bardak bile bu sorunu ortadan kaldırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir