Konak'ın tanıtımı için Agora'da tarihi buluşma – GÜNDEM

İnsanların yaşadığı kentle ve kentin tarihiyle ilişkisinin yeniden kurulması gerektiğini belirten Başkan Mutlu, Agora'nın yeniden İzmirlilerle buluşturulması için çalışacaklarını belirterek, şöyle konuştu: “İnanıyorum ki daha çok insan İzmir'i tanıdıkça daha çok sevecekler, “Kentle insan arasındaki ilişkiyi yeniden kurmamız lazım” dedi.

Kentin tarihine ışık tutan İzmir Agorası kazılarından sorumlu Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, prof. Dr. Akın Ersoy ile tanıştı. Smyrna Antik Kenti Kazı Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen toplantıda Agora'nın kent için önemi vurgulanarak önümüzdeki beş yıl boyunca birlikte yürütülecek çalışmaların yol haritası çizildi. İzmir'e gelen misafirlerin yanı sıra İzmir'de yaşayanların da şehrin tarihini öğrenmesi ve yaşadıkları şehri sahiplenmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Mutlu, şehrin tarihi ve kültürel değerlerinin vatandaşlarla buluşturulmasına büyük önem verdiklerini söyledi. şunları söyledi: “İzmirliler şehri tanıdıkça daha çok seveceklerine inanıyorum. Günlük kaos ve çılgınlık içinde insanların şehirle teması kopuyor. Kentle halk arasındaki ilişkiyi yeniden kurmamız gerekiyor” dedi.

prof. Dr. Akın Ersoy da Belediye Başkanı Mutlu'nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İzmir'in tanıtımı, tarihi ve kültürünün görünür kılınması konusunda birlikte önemli çalışmalara imza atacağımıza inancımız tamdır.”

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir