Oyların yüzde 0,43'ünü aldığını hatırlatan Mustafa Destici, “Afganistan'dan gelenler Türk soylularıdır, vatandaşlarımız da suç işliyor.”

Mustafa Destici'nin mültecilerle ilgili sözleri sosyal medyada gündem yarattı. Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ekol TV'de Armağan Çağlayan'a konuk oldu.

Destici, Kayseri'de bir Suriye vatandaşının 7 yaşındaki Suriye uyruklu çocuğa taciziyle başlayan ve ardından çeşitli illere yayılan olaylara ilişkin bir açıklama yaptı.

“Vatandaşlarımız da suç işliyor”

Mültecilere yönelik tepkilere ilişkin konuşan Destici, şunları söyledi:

“Mültecilerin ülkelerine geri gönderilmeleri için her türlü girişimin yapılmasını ve ülkelerine sağ salim geri gönderilmelerini açıkça talep ediyoruz. Ama Türk milliyetçiliğine zarar veren bir olaydır.

Mesela bir mülteci suç işledi. Vatandaşlarımız da bunu yapıyor. Özgecan Aslan'ı kim kaçırdı, tecavüz etti ve öldürdü? Ya da çocukları kuyulara kim attı? Suçu kim işlediyse cezasını çekeceksin. Diğer adamı çocuğa tecavüz etti diye linç ettiniz ama yaktığınız evlerde masum çocuklar var. Her şeyden önce Türk milleti merhametlidir.

“AFGANİSTAN HALKININ ÇOĞU TÜRK SOYLULARIDIR”

Ne yazık ki o kadar heyecanlandılar ki oy alacaktık… Üstelik Afganistan'dan gelenlerin çoğu Türk, Özbek veya Türkmen kökenli. Suriye'den gelenlerin 1 milyondan fazlası Türkmen. Ben konuyu bir Türkmen olarak değerlendirmiyorum. Saddam Körfez Savaşı'nda Halepçe'de Kürtleri gaz bombalarıyla öldürmeye çalıştığında bu ülke 500 bin Kürdü almamış mıydı? Dolayısıyla biz böyle bir milletiz. Üstelik bu kişilerin önemli bir kısmı akrabanızdır ve hepsi de dindaşlarınızdır.”

3Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
Dünya liderleri farkına varmadan edemedi: Başbakanın olağanüstü tercihiDünya liderleri farkına varmadan edemedi: Başbakanın olağanüstü tercihi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir