THY ikinci pilot aday adayları için ilan açtı

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre, 31 Aralık 2003 ile 1 Ocak 1994 tarihleri ​​arasında doğan tüm mezunlar, bölüm farkı gözetmeksizin THY ailesine katılmak için başvuru yapabilecek. İşe alım sürecinde başarılı olan adaylar 2 yıl süreyle eğitim alacaktır. Adaylar eğitim süresince 2 brüt asgari ücret, konaklama, kira yardımı, yemek çeki, sigorta ve indirimli bilet olanaklarından yararlanabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr Ahmet Bolat, istihdam yaratmaya devam ettiklerini söyledi.

Bolat, şöyle konuştu: “Dünyanın en fazla noktasına uçan havayolu olarak, güçlü mali yapımız ve gelecek hedeflerimiz doğrultusunda filomuzu ve çalışan sayımızı artırmaya devam ediyoruz. 75 bin kişilik ailemizi daha da büyütmeyi hedefliyoruz. Şubelerimizle yapacağımız işe alımlarla 2024 yılı sonunda 85 bine çıkaracağız.Her zaman olduğu gibi önümüzdeki dönemde de “Bayrağımızı gururla göklerde dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi.

İkinci pilot adayı alımı duyurusu ve diğer açık pozisyon duyurularına başvurular THY’nin “kariyer.thy.com” adresinden yapılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir