Trabzon – Suudi Arabistan direkt uçuşların başlaması


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon ile Suudi Arabistan arasında direkt uçuşların 4 Haziran'da başlayacağını belirterek, şöyle konuştu: “Yaz döneminde gerçekleşecek uçuşlarda hem Cidde'ye hem de Riyad'a direkt seferler yapılabilecek. Trabzon'dan uçuşlar, Hac ve Umre gezileri “Çalışmaları yürütecek vatandaşlarımız için büyük kolaylık olacak” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yaz döneminde Türk Hava Yolları ile Trabzon ve Suudi Arabistan arasında gerçekleştirilecek direkt uçuşlara ilişkin bilgi verdi. Uraloğlu, 4 Haziran'da Trabzon-Cidde uçuşuyla başlayacak Suudi Arabistan uçuşlarının, yaz döneminde 30 Eylül 2024 Pazartesi günü gerçekleştirilecek Riyad uçuşuyla sona ereceğini duyurdu. Seferlerin tekrarlanacağını vurguladı. Yaz dönemi boyunca haftalık periyotlarda aynı gün, saat ve uçuş sayılarıyla aynı olan Bakan Uraloğlu, şunları söyledi: “Trabzon'dan Cidde ve Riyad'a haftada 5 sefer olacak. Uçaklarımız Trabzon Havalimanı'ndan kalkacak” Cuma günü hareket edecek. ve Pazar sabah 9.15'te. Uçuşlar hem turizme hem de ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağlayacak” dedi.

“TRABZON TİCARETİNE VE TURİZMİNE ÖNEMLİ KATKI SAĞLIYORSUNUZ”

Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki görüşmelerin ardından Türkiye ve Suudi Arabistan'ın e-vize uygulamasına geçtiğini hatırlatan Uraloğlu, şöyle konuştu: “E-vize uygulamasıyla vatandaşlarımız 5 dakikadan kısa sürede vize alabiliyor veya herhangi bir ülkeye seyahat ederken vize işlemlerini tamamlayabiliyor. Suudi Arabistan'daki havaalanı.” Böylece Trabzonlu vatandaşlarımız şehirlerarası seyahat ediyormuş gibi Cidde ve Riyad'a seyahat edebilecek. Ayrıca Türkiye ile Suudi Arabistan arasında vize kolaylığının da sağlanmasıyla bu uçuşların başlaması, başta Trabzon olmak üzere bölgedeki şehirlerin turizmine ve ticaretine önemli katkı sağlayacak. Karşılıklı seferlerle Riyad ve Cidde'den binlerce turist Trabzon'a gelecek. Hem e-vize hem de Trabzon'dan Riyad ve Cidde'ye direkt uçuşların kurulması, iki ülke arasındaki ilişkileri geliştireceği gibi Hac ve Umre gezisi yapacak vatandaşlarımız için de büyük kolaylık sağlayacak. Özellikle Trabzon'a. Kentimizdeki vatandaşlarımıza da büyük kolaylık sağlayacak” dedi.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir