CHP'den ilk açıklama! Tek cümlelik yorum: Akşener-Erdoğan görüşmesi için olağanüstü sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i kabul edeceği haberi siyaset sahnesine bomba gibi düştü. Saat 17.00'de başlayacak toplantıya ilişkin ilk açıklama CHP'den geldi.

TEK CÜMLEYLE YORUMLANMIŞTIR

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Erdoğan-Akşener görüşmesinin “Cumhurbaşkanının ve Sayın Akşener'in takdirinde olduğunu” söyledi.

Öte yandan Başarir, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu'na da yanıt verdi. Dervişoğlu'nun “delege transferi” tepkisine yanıt veren Başkar, şunları söyledi:

“Biz muhalefete karşı değiliz. Bunu 31 Mart seçimlerinden önce de söyledik. İYİ Parti'nin kuruluşundan bu yana İYİ Parti tabanıyla ve ona oy veren seçmenlerle iyi ilişkilerimiz var. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanının şunu bilmesi gerekiyor. Biz pek çok partiden milletvekillerini çok ciddiye almıyoruz. Orada gördüğümüz yolda bir takım milletvekillerinin, profesörlerin ve akademisyenlerin bu ülkeyi aydınlatmaya yardımcı olmasından memnuniyet duyuyoruz. , eğitimleri ve mevkileriyle isteyen transfer değil, partilerinden istifa ediyorlar. Milletvekili sayımız gruba göre çok daha fazla. Ama şunu söylemek isterim ki saygı duyduğumuz ve takdir edeceği her arkadaş. CHP'nin iktidar yürüyüşünde halk kendine yer bulacaktır.”

DERVİŞOĞLU NE DEMİŞTİ?

Bugün partisinin grup toplantısında konuşan Dervişoğlu, İYİ Parti'den istifa ederek CHP'ye katılan Antalya Milletvekili Aykut Kaya hakkında şunları söyledi:

“Milletvekili değişim partisini ilk kez görmüyoruz. Üstelik partimizden ayrılıp başka partilere katılanlar hakkında da hiçbir zaman olumsuz açıklama yapmadık. Suçu hep kendimizde ve seçimlerimizde aradık. Artık aynı durumdayız. Onlarca vasıflı arkadaşımız sorumluluk almak için görev beklerken, biz bu sorumluluğu taşıyamayan vefasız kişilere görev ve görev verdik, işi Allah'a ve emek veren sanık arkadaşlarımızın temiz vicdanına bırakıyorum. Bizi ilgilendiren asıl mesele, milletvekillerinin transferlerinin Güneş Motel pazarlığı kadar utanmadan, siyasi ahlaktan yoksun bir şekilde yapılmasıdır. Yazıklar olsun beyler, yerel seçimlerde olduğu gibi bahaneler yaratmak, başka bir partinin önünde, kendi bağlarını koparmadan siyasi başarı elde etmek için dilenmek ne kadar ayıpsa, o kadar utanç verici ve ayıptır. Bir siyasi partinin başkanının böyle bir şeyi kolaylaştıracak bir plan yapması. Ancak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grup başkan yardımcısı aracılığıyla siyaset yapmak yerine avlanmaya giderseniz, tabii ki farklıdır.”Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Türkiye kavruluyor!  Adana'da termometreler 50 dereceyi bulduTürkiye kavruluyor! Adana'da termometreler 50 dereceyi buldu
İnanılmaz olay!  İnsanları içeri tıkıp binayı yıktılar.İnanılmaz olay! İnsanları içeri tıkıp binayı yıktılar.
'Beyni kaynatan ısı' Yeni 'Meteorolojik felaket' uyarısı'Beyni kaynatan ısı' Yeni 'Meteorolojik felaket' uyarısı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir