Silah seslerini duyan Kuzey Kore askerleri arkalarına bakmadan kaçtı! “Bilinmeyen Görev” detayı: Bu sefer konu balonlarla ilgili değil…

Güney Kore ile Kuzey Kore arasında son günlerde yoğunlaşan gerilim bu kez sınır hattına kadar uzandı. Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı'ndan (JCS) yapılan açıklamada, Pazar günü yerel saatle 12.30 sıralarında yaklaşık 20 Kuzey Kore askerinin Askerden Arındırılmış Bölge (DMZ) içerisinde yer alan Askeri Sınır Çizgisini (MDL) geçtiği bildirildi.

KUZEY KORELİ ASKERLER YAKINDA GERİ DÖNDÜ

Gelişmenin ardından Güney Koreli askerlerin uyarı ateşi açtığı, kısa süre sonra da Kuzey Koreli askerlerin kendi ülke sınırları içerisine geri çekildiği iddia edildi.

“BUNUN BİR HATA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

JCS sözcüsü Albay Lee Sung-jun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada DMZ'nin çimen ve çalılarla kaplı olduğundan sınır tabelasını görmenin zor olabileceğini söyledi. Olaydan önce Kuzey Kore askerlerinin DMZ içerisinde bilinmeyen bir görev üzerinde çalıştıklarını kaydeden Lee, Kuzey Kore askerlerinin yanlışlıkla sınırı geçtiklerine inanıldığını söyledi.

2

ATIK BALONLARINDA DAHA FAZLA GERİLİM

Kuzey Kore'nin, Güney Kore'nin sınır bölgelerine çöp taşıyan binden fazla balon göndermesi bölgedeki gerilimi artırdı ve Seul yönetimi, Pyongyang'a misilleme olarak 2018 yılında Güney Kore Kuzey ile imzalanan askeri gerilimi azaltmaya yönelik anlaşmayı tamamen askıya aldı.

1

Sonunda Güney Kore'nin sınır bölgesine Kuzey Kore karşıtı propaganda yayınlayan dev hoparlörleri yeniden yerleştirdiği kamuoyuna açıklandı.

(İHA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
SGK ödemedi, mahkemeye başvurdu!  Dava açtığında ilaca ödediği parayı geri aldı.SGK ödeme yapmadı, mahkemeye gittiler! Dava açtığında ilaca ödediği parayı geri aldı.
Engelli kızını dövüp boğmaya çalıştı ama oğlu müdahale edince...Engelli kızını dövüp boğmaya çalıştı ama oğlu müdahale edince…
Bahçeli tavır aldı: çarpıtılıyor!  Umrumuzda değilBahçeli tavır aldı: çarpıtılıyor! Umrumuzda değil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir